Skip to content

Misja Kampanii

Kampania „Popieram Związki Partnerskie” to inicjatywa poświęcona parom żyjącym w związkach partnerskich bez formalnego i prawnego ich rozpoznania. Naszą misją jest budowanie świadomości i poparcia społecznego dla równych praw par jednopłciowych w Polsce.

Zachęć do Głosu

Dla Wszystkich, Którzy Uważają, że Bliscy Sobie Ludzie Nie Powinni Być Osobami Obcymi Nasza pierwsza misja polega na zachęcaniu ludzi do wyrażenia swojego poparcia dla związków partnerskich. Chcemy, aby prawo wspierało wzajemne oddanie, bliskość i poczucie odpowiedzialności w każdym związku, niezależnie od płci czy orientacji.

Dla Tych, Którzy Potrzebują Wiecej Zrozumienia Nasza druga misja to zapoznawanie osób, które jeszcze nie zrozumiały znaczenia związków partnerskich, z życiem par jednopłciowych. Pokazujemy codzienne momenty takich związków: wspólne poranki, spacery, miłe chwile, rocznice i wiele innych. Pragniemy zniwelować obawy i wątpliwości, jakie może mieć część społeczeństwa wobec tych związków.

Promocja Akceptacji

Dlaczego To Ważne?

Ten film zostaje rozpowszechniany w mediach społecznościowych, docierając do setek tysięcy użytkowników. Przykłady znanych osób, które popierają naszą akcję, zachęcają innych do stworzenia galerii zdjęć i wpisów w naszym serwisie internetowym. Wszystkie te działania, w połączeniu z oddźwiękiem medialnym, pomagają uświadomić nie tylko obywatelom naszego kraju, ale również decydentom odpowiedzialnym za kształtowanie systemu społeczno-prawnego, jak wielka jest potrzeba wprowadzenia w Polsce instytucji związków partnerskich.
human rights equality rainbow lgbt 3805188

Wsparcie Równych Praw

Nasza kampania nie jest tylko o parach jednopłciowych. Jest to także kwestia praw osób heteroseksualnych. Setki tysięcy par dwupłciowych, które mogą zawrzeć małżeństwo, ale wybierają nowe rozwiązanie w postaci związków partnerskich, potrzebują tej instytucji. Chcą, aby ich wspólne pożycie miało prawną sankcję.

Polecamy: https://kaflando.pl/produkt/plytki-metro-white-paris-20×10-polysk/

Badania przeprowadzone przez KPH w 2012 roku wykazują, że blisko 50% osób nieheteroseksualnych jest w związkach, z czego ponad 40% to związki trwające dłużej niż 3 lata. Ponadto, aż 87% osób LGB zdecydowałoby się na formalizację swojego związku, gdyby miały taką możliwość.

Wspierają Nas Osoby Publiczne

Wśród osób publicznych, które popierają kampanię „Popieram Związki Partnerskie”, znajdują się między innymi Kamilla Baar, Agnieszka Graff, Tomasz Iwan, Kora, Władysław Kowalski, Andrzej Mleczko, Katarzyna Nosowska, Maja Ostaszewska, Kamil Sipowicz, Natalia Siwiec, Maciej Stuhr, Kazimiera Szczuka, Dorota Wellman, Dorota Zawadzka, Mirosław Zbrojewicz oraz Jacek Żakowski.

Kampania społeczna została zrealizowana z wsparciem Kampanii Przeciw Homofobii, osób indywidualnych, które przekazały darowizny, a także przy wsparciu portalu crowdfundingowego Polak Potrafi oraz programu Council of Europe LGBT Project z priorytetu „zwiększanie świadomości i poparcia społecznego dla praw osób LGBT”. Wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do powstania kam

lovers lgbt meadow portrait 7258617