zielona kawa

2021-08-29

Zielona kawa dla kogo najlepsza ?

A najbardziej zielone ze wszystkich zielonych kaw na świecie są te sprzedawane przez organiczne i sprawiedliwe palarnie dla ludzi, którzy lubią pić świeżo paloną kawę w domu lub w pracy. Ale nawet wtedy zielona kawa https://blueberryroasters.pl/pl/menu/zielone-177.html nie będzie wyglądać dokładnie tak samo: mogą wystąpić różnice w kolorze (chyba, że wybraliście mieszankę 100% arabica). Biorąc pod uwagę, że jest to związane z regionem, w którym uprawiane były poszczególne zbiory, mówi się, że "jakość filiżanki zależy od tego, gdzie się ją kupuje". Tak więc spróbowałem lekkiej wiśniowo-czekoladowej Harar z moimi przyjaciółmi z Tealet, innej słodszej, kwiatowej Kenijki z Madcap, bardzo orzechowej z Madcap i mój własny zielony Harar, który jest słodki z nutą karmelu.


Jak wybrać zieloną kawę?

Uprawa kawy jest sztuką. Palenie kawy jest również sztuką: palarnie wykorzystują swoją intuicję, aby wybrać ziarna o charakterystycznych cechach dla każdej przygotowanej kawy, zapewniając spójność smaku pomiędzy partiami, które różnią się z tygodnia na tydzień. To samo dotyczy pozyskiwania zielonych ziaren: pochodzenie (geografia), metoda obróbki, stopień rozdrobnienia, czas suszenia po zbiorze - wszystkie te czynniki mają wpływ na to, jak będzie wyglądać filiżanka kawy po wypaleniu przez ulubioną palarnię.


Jaką zieloną kawę wybrać do codziennego picia?

Nie robiłem artykuły lub przewodniki na temat zielonej kawy, ponieważ istnieje wiele więcej zielonych entuzjastów kawy tam niż ja. Ale pewnego dnia znajomy zadał mi to pytanie. Chciałbym na nie odpowiedzieć również tutaj :). Ale przy okazji, zielona herbata nie jest związana z zieloną kawą i przewodnik po zielonej herbacie istnieje oddzielnie.