mikrodermabrazja efekty

2021-07-19

Mikrodermabrazja – kiedy można spodziewać się efektów?

Oczekiwania względem modnych zabiegów kosmetycznych są różne. Wiele osób spodziewa się, że od razu po zakończeniu czynności w gabinecie będzie wyglądało o przynajmniej kilka lat młodziej. Efekty nie zawsze są spektakularne, czasami trzeba czekać lub powtarza się zabiegi aż do uzyskania pożądanych skutków. Pozytywnych, natychmiastowych rezultatów można jednak oczekiwać po przeprowadzeniu mikrodermabrazji.

Mikrodermabrazja – efekty i oczekiwania

Spodziewane mikrodermabrazja efekty czynią ten zabieg idealnym wyborem przed wszystkimi okazjami, na które trzeba dobrze się przygotować. Niektórzy porównują go do bardzo intensywnego peelingu i jest w tym sporo racji. Kosmetyczki używają drobinek mineralnych, m.in. diamentowych albo też wody w przypadku tzw. hydrabrazji. Niezależnie od tego, co zostanie wykorzystane, rezultatem jest bardzo głębokie oczyszczenie naskórka z zanieczyszczeń, łoju, sebum itd. Dzięki temu od razu po zabiegu skóra zaczyna „inaczej oddychać”. Staje się widocznie elastyczna, świeża, odmłodzona. Efektem mikrodermabrazji jest optyczna utrata kilku lat, więc warto zdecydować się na zabieg przy cerze zmęczonej, mającej już pierwsze zmarszczki, poszarzałej. Wiek nie stanowi jednak żadnej wytycznej, można zdecydować się na wykonanie zabiegu niezależnie od liczby posiadanych lat.

Efekty mikrodermabrazji – czy wszystkie są pozytywne?

Mikrodermabrazja nie należy do zabiegów inwazyjnych, jest bezbolesna, nie trwa długo i daje szybko zadowalające rezultaty. Jeśli zwykły zabieg jest dla danej osoby nieprzyjemny, na przykład z uwagi na skłonną do podrażnień skórę, może skorzystać ona z mikrodermabrazji diamentowej – jest najbardziej łagodną możliwością. W ogromnej większości przypadków skutki mikrodermabrazji są pozytywne, to między innymi redukcja zmarszczek i przebarwień, uelastycznienie cery, odświeżenie jej i oczyszczenie. Wszystko widać już po zakończeniu zabiegu. Osoby zainteresowane mikrodermabrazją uczęszczają na nią regularnie, widząc spektakularne efekty.