olej konopny

2021-07-04

Czym jest olej konopny?

Medycyna naturalna ma się coraz lepiej. Wiele osób szuka naturalnych produktów, które wspomogą zdrowie. Hitem ostatniego czasu jest olej konopny. Jednak nie musimy się obawiać nie ma on nic wspólnego z konopiami, czyli marihuaną. Nie uzależnia i nie powoduje negatywnego działania na procesy poznawcze.

Olej konopny powstaje z konopi siewnej, która rośnie w Polsce. Konopia siewna przypomina z wyglądu konopię indyjską, czyli marihuanę. Nie posiada ona właściwości psychotropowych, gdyż nie zawiera THC, który odpowiedzialny jest za halucynację. Konopie siewne mają długie, cienkie kwiaty oraz spiczaste liście.


Jak powstaje olej konopny?

Olej konopny można kupić w sklepie, jako produkt do gotowania. Najpopularniejszy jest olej cbd, mający najwięcej pozytywnych dla zdrowia właściwości. Olej konopny pozyskiwany jest z legalnych plantacji, na których uprawia się konopie siewne. Pozyskuje się poprzez tłoczenie na zimno w temperaturze ok. 40 stopni Celcjusza.

Jego smak jest ziemisty, a w zapachu wyczuwalna jest nuta słonecznika i orzechów. Nie powinien być stosowany do smażenia. Jego konsystencja nie nadaje się do podgrzewania. Najlepsze właściwości ma po spożyciu go na surowo. Wówczas dostarczamy swojemu organizmowi najwięcej właściwości leczniczych. Po otwarciu może dojść do jego jełczenia, dlatego też powinien być przechowywany w lodówce i spożyty w ciągu maksymalnie 3- ech miesięcy.

Olej konopny doskonale nada się do sałatek, dressingów, ale również do smarowania kanapek. Regularne spożywanie 1-2 łyżek stołowych oleju dziennie wpłynie na lepsze samopoczucie oraz stan zdrowia.

Olej konopny jest cenny dla naszego zdrowia. Posiada wiele substancji, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Musimy pamiętać, że nie zawiera on THC, czyli substancji psychoaktywnej, zawartej w marihuanie. Jego spożywanie jest bezpieczne dla naszego organizmu. Należy jednak pamiętać, że olej konopny wykazuje swoje działanie tylko na zimno, a po podgrzaniu traci swoje właściwości i może nam zaszkodzić.